DEKORASYON NASIL YAPILIR.

Mimari tasarımlar
Bursa dekorasyon
Ofis dekorasyonları
Hastane dekorasyon Tasarımları
İş yeri dekorasyon Tasarımları
Bursa villa Tasarımları
Özel dekorasyon modelleri
Ev dekorasyon Tasarımları Modelleri
Ahşap dekorasyon modelleri
Bursa dekorasyon firması
İç dekorasyon Tasarımlar

Bizi arayın uzman iç mimarlarımız ve alanında deneyimli personellerimiz ile şahane yaşam alanları oluşturalım.

Salon dekorasyon

Salon dekorasyonu ve tadilatı

Banyo dekorasyon modelleri

Banyo dekorasyonu ve tadilatı

Bahçe dekorasyonları

Bahçe dekorasyonu

Yatak odası

Yatak odası dekorasyonu ve tadilatı

Mutfak dekorasyonları

Mutfak dekorasyonu ve tadilatı

Teras dekorasyonları

Teras dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu ve tadilatı

Dış dekorasyon

Bina dış dekorasyonlar tadilatı

Tavan dekorasyon modelleri

Tavan dekorasyonları

Aydınlatma dekorasyonları

Ahşap dekorasyon

Ahşap dekorasyonlar

VİLLA dekorasyon modelleri

Villa dekorasyonları

VİLLA tadilat

Villa tadilatları

Dış kaplama dekorasyon

Bina dış yüzey dekorasyonlar ve tadilatlar

Fabrika dekorasyon Tadilat

Fabrika tadilatları

Toplantı odası Tasarımları

Fabrika toplantı odası dekorasyonları

Makam odası Tasarımlar

Müdür odası dekorasyonu

Bekleme salonu Tasarımları

Bekleme salonu dekorasyonu

Yönetim bina Tasarımları

Yönetim binaları dekorasyonları

Hastane dekorasyon tasarımları

Klinik iç mekan dekorasyonları

Çalışma odası Tasarımları

Çalışma odası dekorasyonları

Yemekhane Tasarımları

Yemek hane dekorasyonları

Otel dekorasyonları

Cafe Tasarımları

Kafe dekorasyonları

Dükkan ve bar dekorasyon Tasarımları

Bar dekorasyonları

Dükkan dekorasyonları

Dükkan Tasarımları

Dükkan tadilatları

Düğün salonu Tasarımları

Düğün salonu dekorasyonları

Özel tasarımlar

Özel mekan dekorasyonları

Zamanımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz alanların başında gelen salonlar, bizi dinlendiren, keyifli vakitler geçirdiğimiz ve misafirlerimizi ağırladığımız, evimizin en büyük, en göz alıcı odasıdır. Salonlarda duvarların ve parkelerin rengi, görsellik ve hoş görünürlük açısından oldukça önemlidir. Küçük salonlarda açık renkler tercih edilirken, daha büyük salona sahip kişiler, bazı duvarlarda koyu renkler kullanarak oluşturduğu havaya renk katmaktadırlar. Böyle durumlarda, fuşya, mor veya lacivert gibi tonlar tercih edilerek salona vurgu yapabilirsin . Koyu renk olan duvarın üzerine dekoratif raflar kullanarak odak noktanızı oraya çekip, şık ve göz alıcı bölümler oluşturabilirsin. Dekorasyonda kartonpiyerler ve duvar kağıtları da oldukça tercih edilen ürünler arasındadır.

Salon dekorasyonunda renkli boyanmış kapılar veya pencerelerde tercih edebilirsin. Aynı zamanda perde seçimi de oldukça önemlidir. Perde seçerken içerisinin renk uyumu göz önüne alınmalıdır. Ancak son yıllarda perdelerde zıt renkler ve desenler kullanılarak farklı görünüşler elde edilmektedir. Mobilya seçimi salon dekorasyonunda en önemli bölümdür. Evimizin diğer bölümlerini daha çok işlevsel olarak kullanırız ancak salon bizi dinlendirecek bölümdür. Bu nedenle salonda konfor oldukça önemlidir. Koltuk seçimi ona göre yapılmalıdır. İlk adım koltukların rahatlığı ve sağladığı konfordur. Salonda uzun zaman geçirmeyi düşünerek, bel destekli koltuklar tercih edilmelidir. Böylelikle sırt ve bel ağrılarının önüne geçebilirsin. Oturma alanın genişse L tipi koltuklar kullanman alanını daha boş göstereceğinden pek tercih edilmemektedir. L tipi koltuklar genellikle daha dar ve küçük alanlarda kullanılarak, alandan tasarruf etmene yardımcı olmaktadır. Koltukların ev tipine ve büyüklüğüne göre seçilmesi elbette büyük önem taşımaktadır. Bütçene uygun bir salon dekorasyonunda indirimli ürün modellerini de tercih edebilirsiniz. Böylece salonun geri kalan dekorasyonu için de bütçe sağlayabilirsin. Oturma odanın tüm ihtiyaçlarını beraber dekor etmeye başlayarak tamamlayabiliriz.

Salon Dekorasyon

Şekillerine Göre Salon Dekorasyonu

Evinin büyüklüğüne ve mimari özelliklerine göre salon dekorasyonları farklılık göstermektedir. Bu nedenle salonunu dekore etmeden önce mutlaka, şekline göre salon dekorasyonu hakkında fikir edinmekte yarar vardır. Hangi tip salona sahip olursan ol, dikkat etmen gereken noktalardan biri gün ışığının direkt televizyon ekranına gelmemesidir. Aksi halde gündüzleri televizyon izlerken parlamalara neden olarak, net görüntü sağlamanı önleyebilmektedir.

Şekillerine Göre Salon Dekorasyonu

Evinin büyüklüğüne ve mimari özelliklerine göre salon dekorasyonları farklılık göstermektedir. Bu nedenle salonunu dekore etmeden önce mutlaka, şekline göre salon dekorasyonu hakkında fikir edinmekte yarar vardır. Hangi tip salona sahip olursan ol, dikkat etmen gereken noktalardan biri gün ışığının direkt televizyon ekranına gelmemesidir. Aksi halde gündüzleri televizyon izlerken parlamalara neden olarak, net görüntü sağlamanı önleyebilmektedir.

Dekorasyonda Bitkilere Yer Aç!

İç mekân dekorasyonunda doğanın izini sürmek harika bir fikir! Her mekâna renk katıp; insanın içinde gizli olan doğa özlemini gideren yeşil bitkiler, dekorasyonun olmazsa olmazlarından! Salon bitkileri arasında yer alan Difenbahya, Benjamin gibi yeşil yapraklı bitkilerden minik menekşelere, orkide ve kalanşolara varıncaya kadar evin farklı kısımlarında yetiştirebileceğin birçok bitki çeşidi mevcut! Bu bitki ve çiçekleri dekorasyona dahil etmek içinse farklı tarzlardaki polyester, beton, mermer, plastik, ahşap saksıları kullanabilirsin. Ayrıca ferforje ve masif ahşap saksılık üniteleri ile evin içinde çiçeklere ayırdığın daha özel bir köşe oluşturabilir; bu alanda İskandinav tarzdaki dekoratif nesnelere ve mobilyalara yer vererek yaşam alanında bohem bir atm

Bir cevap yazın