ÇELIK KONSTRÜKSIYON

Çelik yapılar,Çelik konstrüksiyon,Çelik fabrika,Depo,Çelik Çatı vb.

ÇELIK KONSTRÜKSIYON UYGULAMA FIYATLARI

Çelik fabrika yapımı

Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretimini yapmakta olan firmamız, İnşaat sektöründe ve deprem tehdidi yaşayan coğrafi bölgelerde tercih edilen, Müstakil Çelik villa,müstakil Çelik evler,Otel,okul,hastane,Çelik Konstrüksiyon fabrika binaları, Çelik Konstrüksiyon hangar, Çelik Konstrüksiyon depo, üst geçit ve Çelik Konstrüksiyon atölyelerin projelendirilmesi, imalatı, montaj ve de-montajını yapmaktadır.

Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere, statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik Konstrüksiyon yapılar hızlı, güvenli, ekonomik ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

ÇELIK KONSTRÜKSIYON UYGULAMA FIYATLARI

Çelik Konstrüksiyon Yapı İmalatı ve Montajı Fiyatı

6.900,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon Tavuk Çiftliği Maliyeti (Sandviç Paneller Hariç)

6.900,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon Tavuk Çiftliği Çatı Kaplaması (sandviç panel ve işçilik dahil)

19,50

USD/m2

Çelik Konstrüksiyon Tavuk Çiftliği Cephe Kaplaması (sandviç panel ve işçilik dahil)

21,50

USD/m2

Çelik Konstrüksiyon Büyükbaş ve Küçükbaş Ahır Fiyatları (Sandviç Paneller Hariç)

6.900,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon Malzeme Montaj Fiyatı (Kirişli Sistem)

1.100,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon Malzeme CNC İmalat Fiyatı (Kirişli Sistem)

1.000,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon Kumlama + Astar + Epoxy Boya Dahil Fiyatı (Kirişli Sistem)

400,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon Kutu Profil ile Çelik Ev Fiyatları (Minimum 200 m2)

8.800,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon Galvanizli Hafif Çelik Profil ile Çelik Ev Fiyatları (Minimum 100 m2)

2.500,00

USD/ton

Çelik Konstrüksiyon ile Çelik Çatı Fiyatları (Kaplamalar Hariç)

7.850,00

TL/ton

Çelik Konstrüksiyon ile Yangın Merdiveni Fiyatları

8.350,00

TL/ton

ÇELIK KONSTRÜKSIYON FIYATLARI NOTLAR:

1. Burada yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup, teklif mahiyetinde değildir.

2. Çelik konstrüksiyon proje detaylarına demir fiyatlarına ve şehirlere göre fiyatlandırmalar değişebilir.

3. Kutu profil ve galvanizli hafif çelik profillerinde çelik ev fiyatları ince inşaat işleri ve yüzey kaplamalar hariçtir.

4. Çelik konstrüksiyon bina güçlendirme tadilatı ve imalatı yapılır.

5. Çelik konstrüksiyon yalnızca montaj ve CNC imalat talebinde tüm malzemeler işverene aittir.

6. Çelik konstrüksiyon bina güçlendirme fiyatları statik hesaplamalara göre değişkendir.

7. Çelik konstrüksiyon inşaat ve yapı fiyatlarında KDV (18%) hariçtir.

8. Çelik konstrüksiyon montaj uygulamalarının tamamında vinç işverene aittir.

9. Bursa harici projelerde nakliye ve personel konaklama hariçtir.

10. Çelik konstrüksiyon imalatı ve uygulamaları ile ilgili bilgi almak için arayabilirsiniz.

Çelik Proje Hizmetlerimiz

• Ağır Çelik Statik Proje

• Hafif Çelik Statik Proje

• Uzay Kafes Sistem Projesi

• Çelik Yapı İmalat ve Montaj Çizimleri

• Çelik Yapı Birleşim ve Detay Çizimleri

• Çelik Yapı Maliyet Hesapları ve Metrajları

• Cephe Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri

• Çelik Güçlendirme Projeleri

• Dış Cephe İş iskelesi Projesi

• Kalıp İskelesi hesabı

• Güneş Enerji Sistemi Projesi

• Çelik Platform Hesabı

• Çelik Silo Hesabı

• Silo Tankı Hesabı

Çelik Proje Hizmetlerimiz

• Giydirme Cephe Statik Hesabı

• Çelik Çatı Projesi

• Çelik Hangar Hesabı

• Çelik Fabrika Projesi

• Çelik Direk Hesabı ve Çelik Baca Hesabı

• Çelik Kule Hesabı

• Çelik Sundurma Hesabı

• Çelik Ahır Projesi ve Çelik Çiftlik Projesi Hesapları

• Çelik Depo Projesi

• Çelik Köprü Projesi

• Çelik Yaya Üst Geçidi Projesi

• Çelik Asma Kat Projesi ve

• Çelik Ara Kat Hesabı

• Taşıyıcı Çelik Raf Sistemi Hesabı

• Endüstriyel Raf Statik Hesabı

ÇELİK BİNA YAPIMI

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası AFAD tarafın yapılan açıklamada, 45 kişinin sağ kurtarıldığı arama kurtarma çalışmalarının, enkaz altındaki son kişiye de ulaşılmasıyla tamamlandığı, son durumda, deprem bölgesinde hayatını kaybeden kişi sayısının 41’e yükseldiği vurgulandı.

Hasar tespit çalışmalarında, 530 teknik personel ve 5 aracın görev yaptığı belirtilerek, “Şimdiye kadar Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta incelenen 12 bin 829 binadan 279’unun yıkıldığı, 3 bin 77’sinin ağır hasar aldığı, 214’ünün orta ve 4 bin 688’inin az hasarlı olduğu belirlendi. Acil olarak yıkılacak 50 binanın tespit edildiği çalışmalarda, 4 bin 521 binanın ise hasarsız olduğu anlaşıldı.” açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kalıcı konutlara onları alacağız

Malatya’nın Doğanyol ilçesinde, ilçe meydanında toplanan vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yıkılan yerlerde de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız zemin etütlerini süratle yaptırmak suretiyle buralarda vatandaşlarımızı geçici çadırlardan da kurtarıp hemen çelik konstrüksiyonla inşallah kalıcı konutlarına onları alacağız ve kalıcı konutlarına kavuşturmanın yanında da tabii kendilerinin buralarda özellikle köy, daha doğrusu burası tabii Malatya Büyükşehir olduğu için köy yok, mahalleler var, buralarda da kendilerinin hayvanları var, onlarla ilgili ahırları var, bütün proje çalışmalarını da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız yapacak ve ortak bir çalışmayla da inşallah bu yatırımlarımızı kısa zamanda bitirerek sahiplerine teslim edeceğiz.” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir’deki temaslarının ardından Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada da, “Çevre Şehircilik bakanımıza talimat verdim. Hemen çelik konstrüksiyondan tek katlı konutlar yapalım ve yanlarına ahırlarını koyalım ve burada yaşayan vatandaşlar hemen evlerine yerleşsinler. Şu an itibariyle Çevre Şehircilik Bakanlığı çalışmayı yoğun bir şekilde başlattı. Zemin etüdü ile inşaatlarımızı yapacağız ve vatandaşın kendi evlerine taşınması fırsatını hazırlayacağız.” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremden etkilenen köylerde Tarımköy Uygulaması’nın hayata geçirilmesi talimatını verdiğini anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, şunları söyledi:

“Bu çerçevede Elazığ’ın köylerinde 1000 adet Tarımköy Uygulaması yapacağız. Su basmanına kadar betonarme üzerine de çelik konstrüksiyon yapılar olacak. Bunu köylerimizdeki hasar durumuna göre 20’şer 30’arlı gerçekleştireceğiz. Bunların yanında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek ahırları da projelendireceğiz.”

Çelik konstrüksiyon ev nedir?

Çelik konstrüksiyon ya da hafif çelik yapı sistemleri, galveniz paslanmaz saclar kullanılarak yapılan yapılardır. Çelik yapı sistemleri üreten bir firmada proje müdürü olarak görev yapan Halil Yektaş, “ Çelik konstrüksiyon evlerin birinci derece deprem bölgesine göre statik hesaplamaları yapılır. Galveniz paslanmaz saclar kullanılarak üretilen evler uzun ömürlüdür.” dedi.

Çelik konstrüksiyon evler ne kadar dayanıklı?

Çelik yapı sistemlerinin dayanıklı olduğunu vurgulayan Yektaş bu sistemlerin uzun ömürlü olarak tasarlandığını, çelik konstrüksiyon evlerin betonarme binalara göre depreme dayanıklı olduğunu vurguladı. Çelik konstrüksiyon evlerin ortalama olarak 75 ila 80 yıl kullanılabileceğini ifade eden Yektaş evlerin betonarme binalar gibi bakım gerektirmediğini söyledi. Yektaş “Betornarme binalar 30 yılın ardından deformasyona uğrar. Sonrasında ise bakım gerektirir. Betorname binalarda dış cephe izolasyonu da yapmanız gerekir. Çelik konstrüksiyon evler bakıma ihtiyaç duymaz. Kendiliğinden izolasyonludur. Yazın serin kışın sıcak olurlar.” Şeklinde konuştu.

Çelik konstrüksüyon evlerin kurulumu ne kadar sürer?

Küpcüoğlu yapı çelik yapı sistemlerinin kurulum süreleri ile ilgili şöyle konuştu:

“Yapının büyüklüğüne ve kat sayısına göre kurulum süreleri değişiklik gösterebiliyor. Ancak tek katlı evler için ortalama 25 gün dubleks evler için ise ortalama 45 gün sürebilir. Çelik konstrüksiyon evlerin yapımı betonarme binalar gibi uzun sürmüyor. 4 kişilik bir ekip tarafından kurulabiliyor. Evler vidalama yöntemi ile yapılıyor. Bu verdiğim sürelere elektrik su gibi tesisatların kurulumunun bitmesi de dahil. 25-45 gün arasında ev kullanıma hazır oluyor.”

Evlerin sökülebildiğini de söyleyen Yektaş ”Çelik konstrüksiyon evler sökülerek başka bir yere de taşınabiliyorlar.” dedi.

Hafif çelik yapı sistemi evlerin maliyeti ne kadar?

Küpcüoğlu yapı çelik konstrüksiyon evlerin maliyetleri ile ilgili, büyüklükleri, zemin betonu, yer kaplamaları, nakliyesi gibi etkenler hariç; metrekaresinin ortalama 1000 lira ila 1400 lira arasında değiştiğini ifade etti.

Bir cevap yazın