Çelik ile bina Güçlendirme Nedir, Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Güçlendirme Nedir, Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Deforme olmuş ve günümüzün doğal afetlerine karşı yeterli gelmeyen betonarme ile çelik yapıların kolonlar, kirişler, rüzgâr bağlantıları, tabliye alanları gibi yapıların ana taşıyıcı kısımlarına kimyasallar ve çelik güçlendirme malzemesiyle sağlamlaştırılmasına denir.

Güçlendirme Hangi Yapı Alanlarında Kullanılır?
Çelik güçlendirmeler tüm yapı sektöründe kullanılır. Özellikle çelik güçlendirme, bina güçlendirme, kolon güçlendirme, konstrüksiyon güçlendirme, çelik arakat (çelik asma kat), yapı güçlendirmeleri, çelik yapı ve betonarme yapıların sağlamlaştırılması için kullanılır.

Tüm bu belirttiğimiz yapı güçlendirme ve çelik güçlendirme işlerinde firmamız hizmet vermektedir.

Bina Çelik Güçlendirme Nasıl Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Bina güçlendirmeleri son zamanlarda giderek artış gösteren deprem, sel, heyelan gibi doğal afetlere ve deforme olmuş eski binaların kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, arakat güçlendirmelerinde çeşitli çelik malzeme ve yapı kimyasalları yardımıyla sağlamlaştırılır. Bu durum binayı yeniden yapmaktan daha az maliyetlidir.

Bursa İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirlerde bir hayli eski bina mevcuttur. Bu binaları yıkmak büyük maliyetler, çevre kirliliği, yıkımda çıkabilecek iş kazaları riski oluşturur. Fakat bina güçlendirmesinde bu sorunlar ortadan tamamen kalkar.

Binanın yıkılıp yeniden yapılması maliyetli, uzun süreli ve iş kazası riski vardır. Bina güçlendirmeleri maliyetsiz, hızlı ve güvenlidir.

Çelik yapı güçlendirmelerinde personel çeşitlilik ve sayısı betonarme yapılara oranla tartışılamayacak şekilde azdır

Birkaç yıldır ülkemizde büyük oranda kentsel yapılaşma projeleri başlamıştır. Mevcut betonarme binaların yıkımında zorluklar yaşandığını iletişim kanalları yardımıyla duymaktayız. Ölümlü iş kazaları, uzun süreli ve maliyetli yıkımlar, çevreye verilen sayısız zararlar vs. daha birçok hiç istenmeyen olaylar yaşanmaktadır. Çelik bina güçlendirmesinde bu sorunlar minimize edilmiştir.

Çelik Güçlendirme Yapıldıktan Sonra Nasıl Bir Görüntü Ortaya Çıkmaktadır?
Çelik güçlendirme yapıldıktan sonra herhangi bir görüntü kaybı veya alan kaybı yaşanmamaktadır. Güçlendirme yapıldıktan sonra kolon ve kirişler aynı eski hali gibi görünmektedir. Statik hesaplamaları yapılmış çelik güçlendirmenin aşamalarını sizlere sunuyoruz.

Güçlendirme Yapılırken Tahliye Gerekir Mi?

Güçlendirme işleri yapılırken binanın tamamen tahliyesi söz konusu değildir.Sadece güçlendirme yapılacak dairenin boşaltılması yeterlidir. Fakat bazı yüksek derecede deforme olmuş binalar insan sağlığı korumak ve kolonlardaki yükü azaltmak amacıyla tamamen boşaltılması gerekebilmektedir.

Bina Güçlendirme Maliyeti Nasıl Hesaplanır ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?
Bina güçlendirme fiyatları yapılacak işin cinsine, özelliklerine ölçülerine, ulaşım şartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Yapı güçlendirme fiyatı ‘nın belirlenmesi için öncelikle montaj sahasında kolon güçlendirme, kiriş güçlendirme, zemin güçlendirme gibi çeşitli güçlendirme yerleriyle ilgili ölçülendirme yapılmalıdır.

İşverenle görüşülerek güçlendirme hangi alanlarda olması gerektiğini ve takribi bütçe belirlenir.

İşverenin yapı güçlendirme işini tarafımıza vermesi koşuluyla bazı güçlendirme işlerinde projelendirme yapılabilir.

Bina güçlendirme maliyeti projede belirtilen ölçüler ve malzeme cinsine göre çelik güçlendirme Kg fiyatı veya çelik güçlendirme m2 fiyatı olarak tekliflendirilir.

Çelik güçlendirme fiyatında ödeme kullanılacak malzeme cinsleri, malzemelerin maliyetleri, işçilik giderleri gibi tüm kalem maliyetleri teklif içerinde yer alır. Çelik güçlendirme için bu şart da çok önemlidir. Çünkü diğer firmalardan alınan tüm teklifler bu malzeme cinslerine ve işçilik maliyetlerine göre alınırsa işveren için çelik güçlendirme fiyatları daha uygun ve hesaplı hale gelir.

Bina güçlendirme maliyeti kadar iş teslim süreleri ve ödeme şekilleri de işveren için önemlidir.Önder Metal ‘e vermiş olduğu bina güçlendirme işlerinizde yukarıda söz ettiğimiz tüm şartları sağlamaktadır.

Kolon Güçlendirme
Kiriş Güçlendirme
Zemin Güçlendirme
Konstrüksiyon Güçlendirme
Bina Güçlendirme
Bina Çelik Güçlendirme
Fabrika Güçlendirme
Yapı Güçlendirme
Çelik Konstrüksiyon Güçlendirme
gibi alanlar da işin firmamıza verilmesi koşuluyla ücretsiz keşif, ücretsiz çözüm ortağı, ücretsiz projelendirme gibi bu sektörde hiçbir firmanın sunamadığı desteği siz müşterilerimize sağlıyoruz.

Bir cevap yazın